Як захиститися від колекторів

Громадяни все частіше стали брати в борг. Вони звертаються в банки за іпотечними, споживчими або автокредитом, а може, і зовсім отримують кредитну карту, щоб завжди мати під рукою гроші на непередбачений випадок. Разом з розвитком лінійки кредитних продуктів збільшується і кількість прострочень по обов’язкових платежах. Згідно зі статистикою, кожен четвертий позичальник несвоєчасно виконує свої зобов’язання перед банком. Як наслідок – кредитори перепродують борги колекторам.

Защита от коллекторов - как защититься, советы юриста, в Москве, если долг  не мой, закон, если не брал кредит

Коли банк перепродує кредит колекторам

Процес переуступки прав починається не відразу. Спочатку банки самостійно намагаються умовити позичальника почати платити за зобов’язаннями вчасно, однак, якщо всі спроби марні, кредитні організації вдаються до допомоги колекторських агентств.

ВАЖЛИВО! Якщо прострочення по позиці не перевищує 30 днів, позичальник не вважається боржником.

При цьому є кілька способів взаємодії з колекторськими агентствами:

  • – колектори є представниками банків;
  • – кредитні організації поступаються права за кредитом колекторам.

Тут варто відзначити, що спочатку банки вважають за краще укласти договір посередництва з колекторами, щоб врегулювати ситуацію з поверненням позикових коштів до переуступки прав. Такий договір оформляється на три місяці. Якщо за цей час суттєвих змін в частині повернення суми боргу не було, тоді досьє неплатника знову повертається в банк.

Відповідно до практики, коли кредитний договір знову повертається в банк, позичальникові пропонують в повному обсязі погасити заборгованість. Якщо громадянин відмовляється, банк оформляє договір цесії, тобто перепродує колекторським фірмам права на борг того чи іншого позичальника.

ТРЕБА ЗНАТИ! Банки можуть переуступити права на кредит при виконанні одного з наступних умов:

  • зобов’язання по кредиту не виконуються понад 90 днів;
  • позичальник відмовляється від спілкування з банком;
  • співробітники кредитної організації запідозрили клієнта в шахрайських діях.

Обов’язковою умовою при переуступку прав на кредит є повідомлення позичальника. При цьому громадянина можна оповістити про цю процедуру або рекомендованим листом, або вручивши відповідні документи особисто в руки. Оповіщення по телефону або СМС не є офіційним каналом для повідомлення.

Права громадян при спілкуванні з колекторами

Коли договір на кредит уже переданий колекторам, важливо знати, які правила повинні дотримуватися представники фірм. Законодавством вже встановлено ряд обмежень, які повинні неухильно виконуватися співробітниками колекторських агентств.

В першу чергу вони стосуються формату взаємодії колекторів. Вони не можуть дзвонити з погрозами, відправляти СМС-повідомлення з інформацією про розпочатому судовому процесі щодо боржника, псувати майно, залякувати родичів і друзів.

Співробітники колекторських агентств можуть призначати особисті зустрічі і дзвонити з строго встановлений час:

  • в будні дні з 08:00 до 20:00;
  • у вихідні з 09:00 до 20:00.

Обмеження поширюються в тому числі на кількість дзвінків і СМС-повідомлень. Так, зв’язатися з боржником колектори можуть тільки один раз в день і відправити два інформаційних повідомлення на телефон. За тиждень кількість дзвінків не може перевищувати двох, а повідомлень – чотирьох.

ВАЖЛИВО! Колектори мають право контактувати виключно з боржником. Дзвінки близьким родичам, колегам і іншим особам під забороною. Винятки допускаються лише в тих випадках, коли третя особа заздалегідь у письмовій формі дало дозвіл на спілкування з представниками цієї організації.

Якщо представники колекторських агентств перевищують свої повноваження, слід в обов’язковому порядку звернутися в поліцію.

Author: Andrea

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *